Akty terroryzmu

Ludzie na całym świecie byli zszokowani katastrofą z 11 września 2001 roku. Chcę podkreślić, co redaktorzy pisali o ubezpieczeniu medycznym w artykule redakcyjnym czasopisma na ten temat (wydanie z 11 października) 1: Ofiary i ich rodziny muszą otrzymać pomoc medyczną. i dbałości o zdrowie psychiczne, niezależnie od ich zdolności płatniczej i tego, czy mają ubezpieczenie medyczne.
Uważam, że międzynarodowa społeczność lekarzy powinna walczyć o sprawiedliwość w leczeniu. Warto zauważyć, że 40 milionów Amerykanów nie ma ubezpieczenia medycznego, a miliardy ludzi w Trzecim Świecie nie otrzymują podstawowej opieki medycznej. Lekarze mogą nie być w stanie uratować świata, ale nasz wspólny głos musi być słyszalny głośno i wyraźnie. Każdy na tej planecie zasługuje na opiekę medyczną i umysłową, niezależnie od tego, czy jest w stanie zapłacić. Sprawiedliwość w opiece medycznej może pomóc w zapobieganiu nienawiści i frustracji. Sprawiedliwość w opiece medycznej nie rozwiąże problemu terroryzmu, ale może odegrać pewną rolę w zapobieganiu mu.
Ariel Rokach, MD
Szpital Uniwersytecki Hadassah, Jerozolima 91240, Izrael
[email protected] org.il
Odniesienie1. 11 września 2001 r. N Engl J Med 2001; 345: 1126-1126
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
W artykule wstępnym na temat bioterroryzmu (wydanie z 26 lipca1 i 11 października) wezwano do poprawy krajowego programu gotowości, w tym do wzmocnienia infrastruktury usług publicznych, poprawy diagnozy, lepszej integracji informacji i szybkiego raportowania wyników laboratoryjnych. Ważnym pominięciem w tych propozycjach jest rola 17 000 domów opieki dla narodu jako niezbędnego dodatku do ewoluującego systemu reagowania. Istnieje 600 000 łóżek domowych, z których około 200 000 jest wolnych w danym dniu.2 Domy opieki mają około dwa razy większą liczbę łóżek niż szpitale, znajdują się w każdej społeczności w Stanach Zjednoczonych, zatrudniają wykwalifikowane pielęgniarki i lekarzy. dyrektorzy i są powiązani z innymi personelem medycznym w społeczności. Mają również ustalone mechanizmy rehabilitacji, badań laboratoryjnych, radiologii i transportu pacjentów. Ponadto wsparcie rodziny i pomocy społecznej jest częścią pracy domów opieki.
Dzięki niewielkiemu dodatkowemu wysiłkowi i planowaniu domy opieki mogą poprawić odpowiedź na katastrofy naturalne lub spowodowane przez człowieka. Dobrym produktem ubocznym będzie wzmocnienie domów opieki w każdej społeczności i poprawa ich funkcjonowania w ich tradycyjnej roli. Strach przed terroryzmem jest zrozumiały, ale strach przed domem opieki nie jest wystarczającym powodem, aby przeoczyć tę okazję, by wzmocnić naszą reakcję na te zagrożenia dla społeczeństwa.
Leslie S. Libow, MD
Żydowski dom i szpital, Nowy Jork, NY 10025
[email protected] org
2 Referencje1. Khan AS, Ashford DA. Gotowy lub nie – gotowość do bioterroryzmu. N Engl J Med 2001; 345: 287-289
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Gabrel CS. Przegląd placówek opieki pielęgniarskiej: dane z badania National Nursing Home Survey z 1997 r. Wcześniejsze dane ze statystyk dotyczących zdrowia i życia No. 311. Hyattsville, Md .: Public Health Service, 2000: 1-12.
Google Scholar
Ten sam gatunek, który zwalczył ospę i prawie całkowicie wykorzenił chorobę Heinego-Medina, popełnił także niezliczone akty przemocy przeciwko sobie. Czy kiedykolwiek dowiemy się, że każda wojna jest wojną domową.
John R. Dykers, Jr., MD
PO Box 565, Siler City, NC 27344
Odpowiedź
Redakcja odpowiada:
Nowe zagrożenia związane z masowym terroryzmem rozwinęły się w gniewie i urazie, które budowały się w opresyjnych, upadających krajach, które nie zapewniają podstawowych potrzeb swoich obywateli. Oświadczenie dr. Rokacha przypomina, że wszelkie plany zwalczania podstawowych przyczyn terroryzmu powinny zawierać plany poprawy zdrowia osób uwięzionych w ciężkim ubóstwie. Zasoby opieki zdrowotnej krajów rozwiniętych gospodarczo są ogromne. Niewielka część tych zasobów mogłaby przynieść znaczną poprawę osobom mieszkającym w najbiedniejszych krajach.
Po 11 września i późniejszych aktach biologicznego terroryzmu wiemy, że gotowość jest teraz konieczna do reagowania na działania, które kiedyś wydawały się niewyobrażalne. Odpowiedzi te powinny opierać się na wszystkich naszych zasobach opieki zdrowotnej, w tym domach opieki i ich personelu, jak zauważa dr Libow. Jak sugeruje dr Libow, bycie zmuszonym do tworzenia takich planów awaryjnych może skutkować opracowaniem lepszej perspektywy na niektóre problemy w rozdrobnionym systemie opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych.
Edward W. Campion, MD
Jeffrey M. Drazen, MD

(9)
[przypisy: psychozy endogenne, charakteropatia, porencefalia mózgu ]
[więcej w: jaka dieta na redukcje, octan glatirameru, afekt patologiczny ]